Memoriał Waldemara Siemaszki
Szkoła Górska Home regulamin program zgloszenie foty wyniki historia kontakt

Sponsorzy:

Wyniki zawodów 2012

10 marca 2012 r. odbyły się zawody skiturowe Memoriał Waldka Siemaszki. Trasa zawodów poprowadzona była w tym roku głównie po szlakach turystycznych. Wyznaczono dwie trasy dla zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Trasa główna poprowadzona była zakosami na szczyt Śnieżki z którego zawodnicy zjeżdżali na Przełęcz pod Śnieżką drogą Jubileuszową, dalej przez Spaloną Strażnicę na Smogornię skąd trzeba było zjechać wzdłuż szlaku zielonego do Polany Bronisława Czech. Z Polany trasa poprowadzona była drogą jezdną szlak niebieski przez "Sybirek" do Schroniska Samotnia.

W tym roku warunki na trasie były trudne. Na podejściach i stromych trawersach występowało duże oblodzenie. Warunki atmosferyczne były zmienne. W szczytowych partiach trasy wiał umiarkowany wiatr i było zimno, widoczność była zmienna występowały przelotne mgły i zamglenia. Na niżej przebiegających częściach trasy temperatura była nieco wyższa co powodowało że śnieg stawał się mokry i ciężki zwłaszcza rejonie Polany.

W tym roku Grupa Karkonoska GOPR pomogła organizatorom Memoriału wystawiając na trasę dwa zespoły ratownicze i jeden skuter śnieżny do ratownictwa górskiego. Zespół składających się z trzech ratowników górskich stacjonował na szycie Śnieżki , drugi zespół składający się z dwóch ratowników poruszał się na skuterze po szlakach w dolnych partiach trasy. Pomimo oblodzenia zawody zakończyły się bezwypadkowo obyło się również bez poważniejszych kontuzji zawodników.

W zawodach wystartowało dwóch ratowników górskich GOPR. Krzysztof Dżygała z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej, który zajął pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz Jacek Barancewicz reprezentant Grupy Karkonoskiej pierwsze miejsce w klasyfikacji nestorów.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów Organizatorka zawodów Magda Siemaszko-Arcimowicz, poprosiła obecnego na zawodach Naczelnika GK GOPR Olafa Grębowicza i Szefa wyszkolenia GK GOPR Jacka Kieżunia o udekorowanie zwycięzców medalami.

gopr.org

- 2009
- 2008
- 2007